22. Finał WOŚP

12 stycznia 2014 roku

Cel zbiórki: Na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów

Zebrane środki:

Ogółem w kraju i na świecie: 52 448 765, 49 zł

W gminie Krzemieniewo: 12 289, 45 zł + waluta obca

Nasz wkład: Kilkaset złotych zebrane do puszki podczas Turnieju Sportowego w Pawłowicach

Opis naszego wydarzenia

W niedzielę, 12 stycznia, w hali sportowej Zespołu Szkół w Pawłowicach po raz pierwszy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrali piłkarze GKS Krzemieniewo i MTS Pawłowice. W piłkarskiej rywalizacji wzięło udział blisko 70 zawodników.

Do walki stanęli piłkarze, którzy tworzyli chlubną historię gminnej piłki nożnej, czyli Oldboye Kłosa Garzyn i Oldboye Zootechnika Pawłowice, zawodnicy, którzy godnie reprezentują ją obecnie – gracze GKS Krzemieniewo, a także ci, którzy będą stanowili o jej przyszłości, czyli drużyny kategorii „orlików”.

Zmagania rozpoczęły się od miniturnieju młodzieżowego, w którym spotkały się drużyny MTS Pawłowice, MTS I Krzemieniewo i MTS II Krzemieniewo. Młodzi piłkarze z Pawłowic okazali się mało gościnni i wygrali turniej w kategorii „orlików”. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z MTS I Krzemieniewo, a trzecie MTS II Krzemieniewo. Warto dodać, iż młodzi piłkarze wykazali się w turnieju olbrzymim zaangażowaniem i walecznością, budząc prawdziwy podziw licznie zebranej publiczności. Pamiątkowe dyplomy dla poszczególnych drużyn wręczył wicestarosta leszczyński Jarosław Wawrzyniak, który przygotował również książkę dla turniejowego „rodzynka”, czyli jedynej dziewczyny biorącej udział w rozgrywkach, Dobrusi Skorupskiej. Niemałą atrakcją dla najmłodszych było pojawienie się na hali sympatycznego tygryska z firmy „Kraina Zabawy” Konrada Kurowskiego, który przygotował dla nich koszyk z cukierkami. Nie zabrakło też chętnych do wspólnych zdjęć z turniejową maskotką.

Po turnieju młodzieżowym rozpoczęła się rywalizacja starszych piłkarzy. I tutaj nie zabrakło ambicji i woli zwycięstwa. Mecze obfitowały w piękne zagrania i bramki, a wszystko to odbywało się w atmosferze przyjaźni i dobrej zabawy. Nad prawidłowym przebiegiem spotkań czuwał sędzia piłkarski Krzysztof Parzy. Turniej główny wygrała drużyna GKS Krzemieniewo, która zdobyła 7 punktów i nie doznała żadnej porażki. Drugie miejsce zajęli Oldboye Kłosa Garzyn – 6 punktów, a trzecie Oldboye Zootechnika Pawłowice – 4 punkty. Na ostatnim miejscu znaleźli się gracze Juniora Młodszego GKS Krzemieniewo. Warto wspomnieć, iż w drużynie Oldboyów Zootechnika zagrał były żużlowiec leszczyńskiej Unii, Dariusz Łowicki.

Głównym celem sportowych zmagań w Pawłowicach była jednak zbiórka funduszy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zarówno piłkarze, jak i zebrani na trybunach kibice chętnie zasilali orkiestrową puszkę, którą opiekowała się jedna z wolontariuszek, Jagoda Katarzyńska. Na trybunach nie zabrakło również prezesa GKS Krzemieniewo Mariana Witczaka, którego Leszczyńskie Biuro Wycen i Obrotu Nieruchomościami ufundowało napoje dla piłkarzy. Podziękowania należą się również dyrektorce Zespołu Szkół w Pawłowicach, Mirosławie Graf, za nieodpłatne użyczenie sali sportowej, a także Maciejowi Rozwalce, za pomoc w obsłudze technicznej turnieju.