25. Finał WOŚP

15 stycznia 2017 roku

Cel zbiórki: Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Zebrane środki:

Ogółem w kraju i na świecie: 105 570 801, 49 zł

W gminie Krzemieniewo: 17 124, 99 zł + waluta obca

Nasz wkład: 2200,21 zł i 50 lip (Turniej Sportowy 630,21 zł i 50 lip chorwackich + aukcje 1570 zł.)

GKS Krzemieniewo już po raz czwarty przyłączył się do działań Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tydzień przed 25. Finałem WOŚP ruszyły aukcje internetowe przygotowane przez klub, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, gdyż po raz kolejny na licytacje przygotowano wiele atrakcyjnych przedmiotów. Najwyższą kwotę uzyskano za możliwość lotu balonem z Darią Dudkiewicz – Goławską (560 zł), ale również inne aukcje - na których można było zdobyć między innymi: sesję fotograficzną, vouchery na pyszny torcik, wykonanie portretu, dzieła lokalnych twórców, czy też modną zimową kurtkę - cieszyły się sporym wzięciem.
Dzięki przeprowadzonym aukcjom udało się uzyskać aż 1570 zł.

GKS Krzemieniewo na tym jednak nie poprzestał. Dzień przed Finałem, w sobotę, rozegrano turniej piłkarski dla Wielkiej Orkiestry. W imprezie, która odbyła się na sali Zespołu Szkół w Pawłowicach, wzięły udział 4 zespoły: GKS Krzemieniewo, Piast Belęcin, MTS Pawłowice i drużyna „Mariusz i Przyjaciele”, którą specjalnie na potrzeby turnieju, już po raz drugi, zebrał Mariusz Ratajski. W imprezie nie zabrakło pięknych akcji, emocji i niespodzianek, których sprawcą była przede wszystkim młoda drużyna MTS-u Pawłowice. Turniej ostatecznie wygrał zespół „Mariusz i Przyjaciele”, który wyprzedził MTS, Piasta Belęcin i GKS. Mecze seniorów były przeplatane pokazową grą najmłodszych piłkarzy GKS-u i MTS-u, którzy dopiero zaczynają swoją zabawę z piłką. Najmłodsi rozegrali trzy bardzo wyrównane pojedynki, a na koniec postrzelali rzuty karne. W trakcie turnieju zbierano pieniądze na Wielką Orkiestrę, a w rolę wolontariuszki wcieliła się Patrycja Hauza. Do specjalnie przygotowanej na tę okazję puszki zebrano kwotę 630,21 zł i…50 lip chorwackich.

Łącznie z aukcji i turnieju piłkarskiego GKS Krzemieniewo przekazał do sztabu gminnego WOŚP w Garzynie 2200,21 zł i 50 lip!

Tak udaną i zakończoną sukcesem akcję zawdzięczamy przede wszystkim: Danucie i Adriannie Olejniczak z Garzyna, Alanowi Apolinarskiemu z Pawłowic, Izabeli Dwornik z Oporowa, Darii Dudkiewicz- Goławskiej z Krzemieniewa, Doradcy Budowlanemu 24, Aleksandrze Chwat z Pawłowic, Zespołowi Szkół w Pawłowicach, a także wszystkim piłkarzom biorącym udział w turnieju i ludziom dobrej woli, którzy wsparli nasze działania. Dziękujemy wam wszystkim!