V Turniej Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych

o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo

Organizatorzy: Szkoła w Garzynie oraz ORLIK Garzyn

W sobotę 13 maja na obiekcie sportowym „Orlik” w Garzynie odbył się V Turniej Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa w Garzynie przy współpracy z kompleksem sportowym „Orlik”. Celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu oraz organizacja czasu wolnego dzieci.

W zawodach uczestniczyły dzieci z Gminy Krzemieniewo oraz Gminy Osieczna. Do rywalizacji o puchar zgłosiło się pięć drużyn: z Drobnina, Nowego Belęcina, Pawłowic, Kąkolewa oraz drużyna gospodarzy z Garzyna. W turnieju rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 9.00, natomiast cała impreza zakończona wręczeniem pucharów, medali, dyplomów, nagród indywidualnych oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników turnieju trwała do godziny 12.30. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obserwować zmagania drużyn i nagradzać brawami wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły oraz wyróżnionych w imprezie zawodników.

Mecze prowadzone przez sędziego Krzysztofa Parzy rozgrywane były systemem każdy z każdym. W klasyfikacji ogólnej najlepszą drużyną okazał się zespół ze Szkoły Podstawowej w Pawłowicach. Po turnieju przyznano również nagrody indywidualne.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mikołaj Sikorski. Tytuł najlepszego obrońcy powędrował do Mikołaja Jagodzińskiego. Najlepszym napastnikiem został Łukasz Maćkowiak. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Kamil Bukowiecki, a najlepszego pomocnika Mikołaj Woźniacki.

Puchary dla zwycięzców oraz medale ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Krzemieniewie. O dyplomy, nagrody indywidualne, słodki poczęstunek oraz napój dla każdego zawodnika zadbała Szkoła Podstawowa w Garzynie. Organizatorzy zapewnili również zawodnikom szatnię, miejsce do treningu i rozgrzewki oraz punkt medyczny. Zadbali również o oprawę muzyczną.

Z turnieju przeprowadzono fotorelację dla portalu leszno24.pl

Ostateczna klasyfikacja