Turniej o Puchar Niepodległości

Organizator: kompleks sportowy ORLIK Garzyn

Patronat: zastępca wójta Radosław Sobecki

W poniedziałek, 12 listopada, na Orliku w Garzynie rozegrano po raz pierwszy Turniej Piłkarski o Puchar Niepodległości.

Na garzyńskim obiekcie, udekorowanym tego dnia biało - czerwonymi flagami, do piłkarskich zmagań stanęło 5 zespołów. W trakcie turnieju rozegraniu ogółem 10 spotkań. Najlepszą drużyną okazała się ekipa FC Żubry, która wygrała swoje wszystkie cztery mecze.

Okazały Puchar Niepodległości - ufundowany przez zastępcę wójta Radosława Sobeckiego, który objął wydarzenie swoim patronatem - powędrował w ręce kapitana "Żubrów", Denisa Śmiejczaka. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Misjonarze, Podmuch Palestyny, Młode Krzemieniewo i FC Walkielona.

- Blisko 50 piłkarzy uczciło 100. rocznicę odzyskania Niepodległości tym, co kochają najbardziej - grą w piłkę nożną. Dziękuję im wszystkim, a także przybyłym kibicom, za udział w imprezie - powiedział animator boiska Orlik w Garzynie, organizator wydarzenia.

Z turnieju przeprowadzono fotorelację dla portalu leszno24.pl