I Turniej Siatkówki Plażowej

w Górznie

o Puchar OSK MORS

Organizatorzy: Kompleks sportowy ORLIK Garzyn i Ratownicy Jeziora Górznickiego

Główny sponsor / Patron Turnieju: Ośrodek Szkolenia Kierowców MORS Piotra Majchrzaka z Luboni

Pozostali sponsorzy: Urząd Gminy w Krzemieniewie, animator Orlika w Garzynie oraz ratownicy Jeziora Górznickiego.

Patronat medialny: "Dzieje się w gminie Krzemieniewo" (Facebook), miesięcznik "Życie Gminy Krzemieniewo"

Niedziela, 20 sierpnia, nad jeziorem w Górznie upłynęła pod znakiem siatkówki plażowej.

Turniej o Grand Prix Górzna i Puchar Ośrodka Szkolenia Kierowców "MORS" rozpoczął się już o godz. 10, a same rozgrywki trwały blisko 5 godzin.

Organizatorami imprezy byli kompleks sportowy "Orlik" w Garzynie oraz Ratownicy Jeziora Górznickiego.

Do turniejowych zmagań zgłosiło się ostatecznie 8 zespołów z gminy Krzemieniewo, Leszna i Gostynia. Zawody były zorganizowane w kategorii "OPEN", w której wystartowało 5 teamów męskich i 3 mieszane.

Dwuosobowe drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Mecze grupowe były rozgrywane systemem "każdy z każdym" po jednym secie do 21 zdobytych punktów.

Do kolejnej fazy rozgrywek, półfinałów, awansowały po dwa najlepsze zespoły. Mecze o 3. miejsce i wielki finał były już rozgrywane do dwóch zwycięskich setów granych do 15 punktów.

Bezapelacyjnie najlepszym duetem siatkarskim okazała się tego dnia para Marcin Kowalski i Łukasz Nowicki z Leszna.
Drugie miejsce przypadło Milenie Jarożek i Jakubowi Nowakowi, również z Leszna. Trzecią lokatę zajęła para Anna Dudkowiak i Karol Sellmann z Gostynia.

Główny sponsor imprezy, czyli Ośrodek Szkolenia Kierowców "MORS" z Luboni, ufundował okazały puchar dla zwycięskiej ekipy, a także medale dla trzech najlepszych zespołów oraz pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników. Z kolei Urząd Gminy w Krzemieniewie zakupił puchary dla zespołów, które zajęły 2. i 3. miejsca.

Puchary i medale wręczali właściciel OSK MORS Piotr Majchrzak i zastępca wójta Radosław Sobecki.

Organizatorzy zadbali również o kiełbaski z grilla i napoje dla wszystkich uczestników.

Dodatkowo trzy najlepsze zespoły obdarowane zostały voucherami na korzystanie z kajaków i rowerka wodnego nad jeziorem w Górznie.

Był to pierwszy tego typu turniej zorganizowany w Górznie i wszystko wskazuje na to, że nie ostatni.

W kuluarach już wspominało się o przygotowaniu kolejnych imprez w przyszłym roku. Poważnie myśli się również o zorganizowaniu zawodów pływackich lub piłki nożnej plażowej.

Organizatorzy dziękują Tomaszowi Adamczakowi, sołtysowi Pawłowic, za pomoc okazaną przy organizacji turnieju, a także Szkole w Garzynie za użyczenie tablicy punktowej. Z Turnieju przeprowadzono fotorelację dla portalu leszno24.pl.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. Marcin Kowalski (Leszno) / Łukasz Nowicki (Leszno)
2. Milena Jarożek (Leszno) / Jakub Nowak (Leszno)
3. Anna Dudkowiak (Gostyń) / Karol Sellmann (Gostyń)
4. Anna Mikołajczak (Leszno), Wojciech Skórzewski (Garzyn)
5. Tomasz Łukaszewski (Górzno) / Filip Frąckowiak (Górzno)
6. Marcel Dawidziak (Mierzejewo) / Tomasz Przybylak
7. Damian Schmidt (Krzemieniewo) / Damian Kaczmarek (Krzemieniewo)
8. Patryk Lutowicz (Górzno) / Kamil Flaczyk (Garzyn)