VIII TURNIEJ SPORTOWY

"GRAMY DLA WOŚP"

Tegoroczne wydarzenia związane z 31. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczął VIII Turniej Sportowy „Gramy dla WOŚP”, który odbył się w niedzielę, 15 stycznia w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Pawłowicach. Zmagania sportowców po raz pierwszy przeprowadzono w 2014 roku. Od tego czasu imprezy nie zorganizowano jedynie w latach 2016 i 2021.

W tym roku w turniejowe szranki stanęło sześć zespołów siatkarskich. Zdecydowaną większość uczestników stanowili panowie, ale w składach pojawiło się również kilka siatkarek, które po raz kolejny zademonstrowały bardzo dobre umiejętności.

Do meczu finałowego już po raz trzeci w historii wielkoorkiestrowych zmagań zakwalifikowały się zespoły Artura Pietrowicza (Krótka Piłka) i Damiana Schmidta (Dzika Kaczka). Po bardzo wyrównanym spotkaniu, w którym liczył się każdy punkt, wygrała ekipa Artura, która tym samym powtórzyła sukces z ubiegłego roku. Po raz kolejny w turnieju charytatywnym zagrała drużyna samorządowców, w składzie której można się doszukać gminnych radnych i jednego z sołtysów. Z każdą imprezą grają coraz lepiej, a przy okazji fajnie się bawią. Brązowe medale w styczniowym turnieju wywalczyła ekipa „Copacabana” Patryka Bolewicza. Na kolejnych miejsca uplasowali się: „Goście z Lipna”, „Black Cookie” Moniki Włodarczyk i „Bezradni” Marcina Kmiecia.

Partnerami Turnieju „Gramy dla WOŚP” byli: Urząd Gminy w Krzemieniewie, Szkoła Podstawowa w Pawłowicach, Finup Partner Eksperci Kredytowi Macieja Stachowiaka, Instalatorstwo Elektryczne Marcin Chwaliszewski, Eko – Trans Wywóz Nieczystości Tomasz Andrzejczak, OSK MORS oraz gminni radni: Katarzyna Wysocka, Michał Michalski, Krystian Dutkiewicz, Marcin Kmieć, Mirosław Wasiółka, Piotr Majchrzak i Mirosław Krysztofiak.

Organizatorzy turnieju, czyli Damian Marciniak (ORLIK Garzyn) i Artur Pietrowicz, dziękują wszystkim pozostałym osobom, które pomogły przy organizacji turnieju: Tobiaszowi Frąckowiakowi, Weronice Marciniak, Irminie Sinieckiej oraz wszystkim dziewczynom, które przygotowały słodkości. Całość środków zebranych w trakcie imprezy zasiliła konto Sztabu Gminnego WOŚP.