23. Finał WOŚP

11 stycznia 2015 roku

Cel zbiórki: Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów

Zebrane środki:

Ogółem w kraju i na świecie: 53 109 702, 83 zł

W gminie Krzemieniewo: 12 012, 27 zł + waluta obca

Nasz wkład: 1100, 96 złotych i 4,87 euro (Turniej 660,96 zł i 4,87 euro + aukcje na sali w Pawłowicach 440 zł)

„GKS Krzemieniewo gra wspólnie z WOŚP”

Turniej odbył się 11 stycznia (niedziela). Początek o godz. 11:00

W turnieju seniorskim udział wzięli:

- Oldboye Kłosa Garzyn

- Oldboye Zootechnika Pawłowice

- GKS Krzemieniewo (seniorzy)

- GKS Krzemieniewo (juniorzy)

- Mariusz i Przyjaciele

W turnieju młodzieżowym wzięli udział piłkarze w kategorii wiekowej „orlik” i młodsi:

- MTS I Pawłowice

- MTS II Pawłowice

- GKS I Krzemieniewo

- GKS II Krzemieniewo

Wolontariuszki: Lidka Wojciechowska, Kinga Adamczak, Olga Kaźmierowska

Nasze aukcje na Sali w Pawłowicach:

- Obrazek Alana Apolinarskiego (serduszko w dłoni)

- Obraz z aniołkiem J. Michałowska – Kędziora

- rysunki Alana Apolinarskiego (3x) – Marilyn Monroe, Neymar, Cleo

- 2 kubeczki I kufel (Izabela Dwornik)

- Figurka ceramiczna „Turniejowe serduszko”

- ręcznie malowany talerzyk (Izabela Dwornik)

Z licytacji przedmiotów uzyskaliśmy kwotę 440 złotych. Zgodnie z oczekiwaniami, największym zainteresowaniem na licytacji cieszył się obraz pani Jolanty Michałowskiej - Kędziory z naszą turniejową dziewczynką - aniołkiem oraz rysunek serduszka na dłoni autorstwa Alana Apolinarskiego.

Pozostała kwota, czyli 660 złotych, to zbiórka do naszych turniejowych puszek. Dzięki, że byliście z nami!

W trakcie II Turnieju "GKS Krzemieniewo gra wspólnie z WOŚP" zebraliśmy łącznie kwotę 1100, 96 złotych i 4,87 euro.

OPIS TURNIEJU

Już po raz drugi, w ramach turnieju "GKS Krzemieniewo gra wspólnie z WOŚP", spotkały się 3 pokolenia zawodników, którzy reprezentują środowisko piłkarskie gminy Krzemieniewo. Dawni piłkarze Zootechnika Pawłowice i Kłosa Garzyn, obecni zawodnicy GKS Krzemieniewo i nasi najmłodsi adepci futbolu z drużyn juniorskich GKS Krzemieniewo i MTS Pawłowice, którzy będą stanowili o przyszłości gminnej piłki.

- Tym razem turniejowe zmagania zostały wzbogacone licytacją przedmiotów, które specjalnie na tę imprezę przygotowali lokalni artyści: Jolanta Michałowska – Kędziora, Alan Apolinarski i Izabela Dwornik, którzy z wielkim entuzjazmem odpowiedzieli na naszą akcjęmówi Damian Marciniak, główny organizator turnieju z WOŚP.

Wśród licytowanych przedmiotów można było znaleźć specjalnie przygotowane na tę okazję : rysunki, obraz przedstawiający dziewczynę – aniołka, ręcznie malowane kubeczki i talerzyk, oraz symboliczne „Turniejowe serduszko”

Turniej młodzieżowy, w którym rywalizowały 4 zespoły z Krzemieniewa i Pawłowic, wygrał zespół GKS I Krzemieniewo przed GKS II Krzemieniewo. Na pozostałych miejscach uplasowały się zespoły MTS II Pawłowice i MTS I Pawłowice.

Mimo, iż na turniejowym parkiecie nie zabrakło woli walki, zaangażowania i chęci zwycięstwa, to nie to było tego dnia najważniejsze. Przede wszystkim liczyło się wsparcie, jakiego udzielono dla dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla seniorów.

- Tak naprawdę tego dnia wszyscy byliśmy zwycięzcami, gdyż zjednoczyliśmy się dla pięknej sprawy, jaką jest zbieranie funduszy dla Wielkiej Orkiestry i właśnie dlatego, każdy z zawodników, bez względu na zajęte miejsce, otrzymał złoty medal, który został przygotowany specjalnie na tę okazję i będzie stanowił miłą pamiątkę z naszego turnieju - mówi Damian Marciniak

Wręczenia pucharu, statuetek, medali i dyplomów dokonał starosta leszczyński, Jarosław Wawrzyniak, który objął patronat nad imprezą.

Swoją obecnością turniej zaszczycili również wójt Andrzej Pietrula i dyrektor pawłowickiej szkoły, Mirosława Graf, którzy aktywnie uczestniczyli w licytacji przedmiotów.

Turniej seniorski, w którym brało tym razem udział 5 zespołów, zakończył się wygraną seniorów GKS Krzemieniewo, którzy obronili tytuł sprzed roku. O ostatecznym zwycięstwie rozstrzygnął dodatkowy mecz, w którym pokonali wystawioną specjalnie na nasz turniej drużyną „Mariusz i Przyjaciele”.

Kolejne miejsca zajęły zespoły: Oldboye Zootechnika Pawłowice, GKS Krzemieniewo (juniorzy) i Oldboye Kłosa Garzyn.

Wręczenia dyplomów dla drużyn turnieju seniorskiego dokonał najmłodszy radny gminy Krzemieniewo, Michał Michalski.

Uczestnicy turnieju nie szczędzili tego dnia grosza i chętnie zasilali orkiestrowe puszki, które po turnieju zostały przewiezione do gminnego sztabu w Garzynie.

Dodajmy, że na turnieju pojawił się również sympatyczny tygrysek z "Krainy Zabawy" Konrada Kurowskiego, który rozdawał słodkości dla najmłodszych.

Specjalne podziękowania dla dyrektor szkoły w Pawłowicach, która ponownie udostępniła salę sportową na potrzeby turnieju, dla Starostwa Powiatowego w Lesznie, za okazaną pomoc przy organizacji statuetek, medali i pucharu oraz dla artystów, którzy wykonali dla nas wyjątkowe prace na licytacje.

Ostateczna kolejność turnieju seniorskiego:

1. GKS Krzemieniewo (seniorzy)

2. Mariusz i Przyjaciele

3. Oldboye Zootechnika Pawłowice

4. GKS Krzemieniewo (juniorzy)

5. Oldboye Kłosa Garzyn

Ostateczna kolejność turnieju młodzieżowego:

1. GKS I Krzemieniewo

2. GKS II Krzemieniewo

3. MTS II Pawłowice

4. MTS I Pawłowice

Przyznano również wyróżnienia w postaci statuetek dla najlepszego piłkarza turnieju seniorskiego (Mariusz Ratajski) i młodzieżowego (Michał Niedziela)