III Turniej Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych

o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo.

Organizatorzy: Szkoła w Garzynie oraz ORLIK Garzyn

W sobotę 9.05.2015r. na obiekcie sportowym Orlik w Garzynie odbył się już po raz trzeci Turniej Piłki Nożnej klas III-IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo. Organizatorami turnieju byli animatorzy Orlika w Garzynie oraz Szkoła Podstawowa w Garzynie. Celem turnieju była popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu oraz organizacja czasu wolnego dzieci.

Pierwszy mecz rozpoczął się o godzinie 9:00, natomiast cała impreza zakończona wręczeniem pucharów, medali, dyplomów, nagród indywidualnych oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników turnieju trwała do godziny 12:00. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję obserwować zmagania drużyn i nagradzać brawami wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły oraz wyróżnionych w imprezie zawodników.

Mecze prowadzone przez sędziego Pana Krzysztofa Parzego rozgrywane były systemem każdy z każdym. W zawodach uczestniczyły dzieci z Gminy Krzemieniewo oraz Gminy Osieczna. Do rywalizacji o puchar przystąpiły cztery drużyny: z Drobnina, Pawłowic, Kąkolewa oraz drużyna gospodarzy z Garzyna. W turnieju rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Puchary dla zwycięzców ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Krzemieniewie.

O medale, dyplomy, nagrody indywidualne, słodki poczęstunek oraz napój dla każdego zawodnika zadbała Szkoła Podstawowa w Garzynie. Organizatorzy zapewnili również zawodnikom szatnię, miejsce do treningu i rozgrzewki oraz punkt medyczny. Zadbali również o oprawę muzyczną.

W turnieju puchary i medale dla wszystkich zespołów oraz dyplomy wręczone zostały przez Wójta Gminy Krzemieniewo Pana Andrzeja Pietrulę oraz przez Panią Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Garzynie Panią Irenę Grobelną. Czwarte miejsce zajęła drużyna z Kąkolewa, trzecie - Garzyn, drugie - Pawłowice. Pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo otrzymała drużyna z Drobnina.

Po turnieju przyznano również nagrody indywidualne. Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Kaźmierczak z Garzyna. Tytuł najlepszego obrońcy powędrował do Jana Dudziaka z Kąkolewa. Najlepszym napastnikiem został Krzysztof Janiszewski z Drobnina. Natomiast tytuł najlepszego zawodnika turnieju przyznany został dla Dobrosławy Skorupskiej z Pawłowic.

III Turniej Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo został rozegrany w miłej i przyjaznej atmosferze przy sprzyjającej pogodzie.

Ostateczna klasyfikacja

1. miejsce DROBNIN