2023

W niedzielę, 27 sierpnia, na Słonecznych Stawach w Garzynie już po raz czwarty walczono o tytuł wędkarskiego mistrza. W pierwszej edycji zwyciężył Tadeusz Ficek (2020 r.), w drugiej Wojciech Kubiak (2021 r.), a w trzeciej Maciej Bartkowiak (2022 r.).

W rywalizacji ponownie wzięli udział młodsi i starsi mieszkańcy Garzyna oraz osoby pochodzące z tej miejscowości. Po ponad pięciogodzinnym łowieniu nowym mistrzem Garzyna został Stanisław Ambroży. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Siniecki, a trzecie Radosław Kozak. W kategorii młodzieżowej zwyciężyła Ewa Ferch przed Bartkiem Rozwalką i Patrykiem Bartkowiakiem.

Na najlepszych czekały piękne puchary i medale, a także nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Oprócz tego nagrodzono wędkarza, który złowił największą rybę. Upominek ufundowany przez sklep wędkarski WIJA Jacka Borowca z Osiecznej odebrał Bartek Rozwalka. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek i napoje dla uczestników.

To były kolejne udane mistrzostwa Garzyna!

Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Słoneczne Stawy, a w szczególności: Wojciech Bartkowiak, kompleks sportowy Orlik Garzyn i Damian Marciniak, Grzegorz Cłapka i firma "Grześ Bruk", Szymon Rozwalka i Wojciech Kubiak oraz gminni radni: Krystian Dutkiewicz i Marcin Kmieć.

Inicjatywa zorganizowana w ramach działań Leszczyńskiego Centrum Integracji Wielkopolskich Inicjatyw Społecznych prowadzonego przez Stowarzyszenie Centrum PISOP. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.