26. Finał WOŚP

14 stycznia 2018 roku

Cel zbiórki: Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków

Zebrane środki:

Ogółem w kraju i na świecie: 126 373  804, 34 zł

W gminie Krzemieniewo: 18 555, 64 zł + waluta obca.

Nasz wkład: 2768, 50 zł (Turniej Sportowy 1123,50 zł + aukcje w Domu Kultury 1645 zł)

Opis naszego wydarzenia

W trakcie tegorocznego 26. Finału Wielkiej Orkiestry po raz kolejny zorganizowano Turniej Piłkarski dla WOŚP, który ponownie odbył się na sali sportowej szkoły w Pawłowicach. Walczono o puchar przechodni Wielkiej Orkiestry, którego broniła zwycięska ekipa sprzed roku - "Mariusz Ratajski i Przyjaciele".

W piłkarskich zmaganiach wystąpiło tym razem 6 zespołów. Łącznie rozegrano 15 meczów, w których strzelono ponad 60 bramek. Spotkania trwały po 12 minut, a grano systemem "każdy z każdym". Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, iż za każdą strzeloną w turnieju bramkę na konto zbiórki dla Wielkiej Orkiestry trafiało 5 złotych. Taką gratyfikację zgodził się przygotować zastępca wójta Radosław Sobecki, który tym samym przyjął oficjalny patronat nad turniejem.

Najlepiej w turniejowych zmaganiach poradziły sobie drużyny wystawione przez Piasta Belęcin. Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco: Piast I Belęcin, Piast II Belęcin, Błękitni Kąkolewo, MTS Grześ Pawłowice, Mariusz i Przyjaciele, MTS Hania Pawłowice. W trakcie turnieju zebrano 1123,50 zł.

W trakcie Finału WOŚP przygotowaliśmy również kilka aukcji, które przeprowadziliśmy w Domu Kultury w Garzynie, a które przyniosły nam 1645 zł.