IV Turniej Siatkówki Plażowej

w Górznie

o Puchar OSK MORS

Organizatorzy: Kompleks sportowy ORLIK Garzyn i Ratownicy Jeziora Górznickiego

Główny sponsor / Patron Turnieju: Ośrodek Szkolenia Kierowców MORS Piotra Majchrzaka z Luboni

Pozostali sponsorzy: Urząd Gminy w Krzemieniewie, LASERMANIAK Leszno, animator Orlika w Garzynie oraz ratownicy Jeziora Górznickiego.

Patronat medialny: "Dzieje się w gminie Krzemieniewo" (Facebook), miesięcznik "Życie Gminy Krzemieniewo"

W niedzielę, 26 lipca, odbył się IV Turniej Siatkówki Plażowej w Górznie.

Od samego początku imprezy siatkarze i siatkarki rywalizują o Puchar Ośrodka Szkolenia Kierowców MORS Piotra Majchrzaka z Luboni. Imprezę niezmiennie i z powodzeniem organizują kompleks sportowy Orlik Garzyn i ratownicy Jeziora Górznickiego. Po roku przerwy partnerem wydarzenia ponownie został Urząd Gminy w Krzemieniewie. Imprezę wsparła również firma Lasermaniak z Leszna.

Największa zmiana wprowadzona w tegorocznym turnieju to udział 10 zespołów trzyosobowych. W poprzednich latach rywalizacja odbywała się między duetami. Ta mała rewolucja sprawiła, że w siatkarskich bojach na piasku walczyła tym razem rekordowa liczba 30 zawodniczek i zawodników. W zdecydowanej większości byli to mieszkańcy gminy Krzemieniewo, ale nie zabrakło też zawodników z Gostynia, Leszna, Rawicza, Lipna i Góry Śląskiej, którym można było pokazać uroki wypoczynku nad Jeziorem Górznickim.

Ogółem w Górznie rozegrano 20 meczów, które pozwoliły nam poznać najlepszą trójkę, którą okazał się zespół Damiana Schmidta z Krzemieniewa (w składzie z Damianem Sierackim i Patrykiem Rucinskim). Drugie miejsce wywalczyła ekipa Artura Pietrowicza z Garzyna (Mariusz Katarzyński, Waldemar Kowalik), a trzecie Tomasza Łukaszewskiego z Górzna (Norbert i Kacper Węgrzyniak)

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami i medalami ufundowanymi przez OSK MORS. Dodatkowo mistrzowska drużyna otrzymała vouchery na zakupy w sklepie sportowym ufundowane przez Urząd Gminy w Krzemieniewie. Dla pozostałych ekip na podium były vouchery na kajaki i rowerki wodne oraz laserowy paintball w Lasermaniaku. Trofea i upominki wręczali wójt Radosław Sobecki i właściciel OSK MORS Piotr Majchrzak. Zadbano również o poczęstunek dla zawodników. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania dla Tobiasza Frąckowiaka za pomoc w sędziowaniu spotkań.

Mimo przerywnika w postaci obfitych opadów deszczu, była to bardzo udana impreza siatkarska nad Jeziorem Górznickim. Do zobaczenia za rok!

Z turnieju przeprowadzono fotorelację dla portalu leszno24.pl.