VII Turniej Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych

o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo

Organizatorzy: Szkoła w Garzynie oraz ORLIK Garzyn

Już po raz siódmy w sobotę 25 maja na obiekcie sportowym Orlik w Garzynie odbył się Turniej Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo zorganizowany przez animatora Orlika oraz Szkołę Podstawową w Garzynie. Celem turnieju była już tradycyjnie popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu, integracja grup rówieśniczych oraz organizacja czasu wolnego dzieci.

Turniej rozpoczął się o 9:00, a zakończył wręczeniem pucharów, medali, dyplomów, nagród indywidualnych oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników o godz. 12:00. Kibice, rodzice, znajomi, opiekunowie mieli okazję obserwować zmagania drużyn i nagradzać brawami wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły oraz wyróżnionych w imprezie zawodników. Turniej rozegrany został w systemie każdy z każdym. Sędzią ponownie był pan Krzysztof Parzy.

Przy wymarzonej tego dnia pogodzie do rywalizacji o puchar przystąpiły trzy drużyny z gminy Krzemieniewo: z Drobnina, Pawłowic, Garzyna oraz jedna z gminy Osieczna z Kąkolewa. W turnieju rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Puchary dla zwycięzców ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Krzemieniewie. O medale, dyplomy, nagrody indywidualne, słodki poczęstunek oraz napój dla każdego zawodnika zadbała Szkoła Podstawowa w Garzynie. Organizatorzy zapewnili również zawodnikom szatnię, miejsce do treningu i rozgrzewki oraz punkt medyczny.

Puchary i medale dla wszystkich zespołów oraz dyplomy wręczone zostały przez Wójta Gminy Krzemieniewo Pana Radosława Sobeckiego oraz przez Panią Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Garzynie Panią Irenę Grobelną. Czwarte miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Garzyna, trzecie - Pawłowice, drugie - Kąkolewo. Pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo otrzymała drużyna z Drobnina.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Mateusz Maślonka. Tytuł najlepszego obrońcy powędrował do Jakuba Zduna, a najlepszym napastnikiem został Oskar Konopka. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Tobiasz Machowski, a najlepszego pomocnika Mikołaj Sikorski. Przyznano również nagrodę dla najlepszej zawodniczki, którą została Anna Spławska ze szkoły podstawowej z Kąkolewa.

Z turnieju przeprowadzono 2 fotorelacje: leszno24.pl i portal Panoramy Leszczyńskiej

Ostateczna klasyfikacja

1. miejsce DROBNIN