2023

I TURNIEJ DARTA

2023

W niedzielę, 3 grudnia szatnia garzyńskiego Orlika zamieniła się w salę do gry w darta!

Do dwóch tarcz przez ponad 5 godzin lotkami rzucało 10 uczestników, w większości mieszkańców Garzyna, ale również Nowego Belęcina, Bojanic i Krzemieniewa. W ostatniej chwili organizatorzy zdecydowali się przyznać jedno miejsce zawodnikowi spoza naszej gminy, który jak się później okazało... wygrał turniej.

W trakcie imprezy rozegrano 27 spotkań. Rozgrywki dostarczyły dużych emocji, a pojedynki o brązowy i złoty medal były wspaniałym ukoronowaniem imprezy. Najlepszym zawodnikiem I Turnieju DARTA został Mateusz Płocharczyk z Kąkolewa, który w meczu finałowym pokonał pochodzącego z Krzemieniewa Damiana Schmidta (5:3). W walce o brąz Weronika Nowakowska z Garzyna (jedyna przedstawicielka płci pięknej) pokonała Szymona Juśkiewicza z Krzemieniewa (4:3). Na najlepszych czekały medale i upominki, wśród których były m.in. gadżety ORLIKA Garzyn oraz karta podarunkowa do Galerii Leszno. Imprezę zorganizowali kompleks sportowy ORLIK w Garzynie oraz Kamil Flaczyk.

- Prawdopodobnie były to pierwsze oficjalne zawody darta w gminie Krzemieniewo. Turniej potwierdził, że dart jest dyscypliną, na którą warto stawiać i już w niedalekiej przyszłości rozwijać - podsumowali organizatorzy.