V Turniej Siatkówki Plażowej

w Górznie

o Puchar OSK MORS

Organizatorzy: Kompleks sportowy ORLIK Garzyn i Ratownicy Jeziora Górznickiego

Główny sponsor / Patron Turnieju: Ośrodek Szkolenia Kierowców MORS Piotra Majchrzaka z Luboni

Pozostali sponsorzy: Urząd Gminy w Krzemieniewie, Browar BOJANOWO, animator Orlika w Garzynie oraz ratownicy Jeziora Górznickiego.

Patronat medialny: "Dzieje się w gminie Krzemieniewo" (Facebook), miesięcznik "Życie Gminy Krzemieniewo"

W niedzielę, 18 lipca, Górzno po raz kolejny stało się areną zmagań siatkarskich.

Tego dnia odbył się V Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar OSK MORS w Górznie. Imprezę niezmiennie i z powodzeniem organizują kompleks sportowy Orlik Garzyn i ratownicy Jeziora Górznickiego.

W niedzielnej rywalizacji na piasku walczyła rekordowa liczba siatkarskich „trójek”, których było aż 12. W zdecydowanej większości byli to mieszkańcy gminy Krzemieniewo, ale nie zabrakło też zawodników z Leszna oraz z gmin Lipno, Bojanowo i Osieczna, którzy przy okazji turnieju mogli poznać uroki wypoczynku nad Jeziorem Górznickim.

Ogółem w Górznie rozegrano 20 meczów, które pozwoliły wyłonić trzy najlepsze zespoły. Zwyciężyła ekipa w składzie: Robert Konieczny, Krzysztof Susfał, Bartosz Tomaszewski. Drugie miejsce wywalczyli: Damian Schmidt, Damian Sieracki i Piotr Sikorski, a trzecie: Szymon Ryczkowski, Tomasz Łukaszewski i Filip Frąckowiak.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami i medalami ufundowanymi przez Ośrodek Szkolenia Kierowców MORS Piotra Majchrzaka z Luboni i Urząd Gminy w Krzemieniewie. Dodatkowo mistrzowska drużyna otrzymała vouchery na zakupy w sklepie sportowym. Partnerem wydarzenia był również Browar Bojanowo, producent piwa marki BOJAN.

Trofea i upominki wręczali wójt Radosław Sobecki i właściciel OSK MORS Piotr Majchrzak. Organizatorzy zadbali również o poczęstunek dla zawodników.

- To był już piaty turniej i bez wątpienia najlepszy z dotychczas rozegranych. W trzech pierwszych edycja grały duety, a od dwóch latach stawiamy na siatkarskie „trójki”, dzięki czemu w tym roku wystartowała rekordowa liczba 36 zawodników i zawodniczek. To właśnie w Górznie w 2017 roku zaczęliśmy budować fajną siatkówkę w naszej gminie. W kolejnych latach dokładaliśmy następne imprezy siatkarskie. Turniej w Górznie chcemy w dalszym ciągu rozwijać, gdyż widzimy wielki potencjał tej imprezy, która może być naszą wizytówką. Do zobaczenia za rok!podsumowali wydarzenie organizatorzy.

Z zawodów przeprowadzono fotorelację dla portalu leszno24.pl