IV Turniej Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych

o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo zorganizowany

Organizatorzy: Szkoła w Garzynie oraz ORLIK Garzyn

Opis wydarzenia

Już po raz czwarty w sobotę 14.05.2016r. na obiekcie sportowym Orlik w Garzynie odbył się Turniej Piłki Nożnej klas III-IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo zorganizowany przez animatorów Orlika oraz Szkołę Podstawową w Garzynie. Celem turnieju była już tradycyjnie popularyzacja zdrowego trybu życia poprzez uprawianie sportu oraz organizacja czasu wolnego dzieci.

Pierwszy gwizdek zabrzmiał o godzinie 9:00, natomiast cała impreza zakończona wręczeniem pucharów, medali, dyplomów, nagród indywidualnych oraz pamiątkowym zdjęciem wszystkich uczestników turnieju trwała do godziny 12:30. Kibice, rodzice, dziadkowie, znajomi, opiekunowie mieli okazję obserwować zmagania drużyn i nagradzać brawami wszystkie uczestniczące w turnieju zespoły oraz wyróżnionych w imprezie zawodników. Turniej rozegrany został w systemie każdy z każdym. Sędzią był Pan Krzysztof Parzy.

Do rywalizacji o puchar przystąpiły cztery drużyny z gminy Krzemieniewo: z Drobnina, Pawłowic, Garzyna i Nowego Belęcina oraz jedna z gminy Osieczna z Kąkolewa. W turnieju rywalizowali zarówno chłopcy jak i dziewczęta. Puchary dla zwycięzców ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Krzemieniewie. O medale, dyplomy, nagrody indywidualne, słodki poczęstunek oraz napój dla każdego zawodnika zadbała Szkoła Podstawowa w Garzynie. Organizatorzy zapewnili również zawodnikom szatnię, miejsce do treningu i rozgrzewki oraz punkt medyczny. Zadbali również o oprawę muzyczną.

Puchary i medale dla wszystkich zespołów oraz dyplomy wręczone zostały przez Wójta Gminy Krzemieniewo Pana Andrzeja Pietrulę oraz przez Panią Dyrektor Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Garzynie Panią Irenę Grobelną. Piąte miejsce zajęła drużyna z Nowego Belęcina, czwarte miejsce zajęła drużyna gospodarzy z Garzyna, trzecie - Kąkolewo, drugie - Pawłowice. Pierwsze miejsce i Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo otrzymała drużyna z Drobnina.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Fabian Naskręt. Tytuł najlepszego obrońcy powędrował do Huberta Piotrowskiego. Najlepszym napastnikiem został Szymon Niedziela. Tytuł najlepszego zawodnika turnieju otrzymała Amelia Wieczorek, a najlepszego pomocnika Dawid Cłapka.

Uczestnikom IV Turnieju Piłki Nożnej klas III - IV Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Krzemieniewo jak i kibicom dopisała pogoda a cały turniej rozegrany został w przyjaznej i miłej atmosferze.