Królewscy najlepsi w Garzynie

Na początku listopada zakończyły się rozgrywki II edycji Mini Ligi Młodzieżowej o Puchar Radnego Krystiana Dutkiewicza organizowanej przez kompleks sportowy Orlik w Garzynie przy współpracy i pod patronatem garzyńskiego radnego.

W tegorocznej rywalizacji wzięło udział 21 chłopaków ze szkół podstawowych, którzy zagrali w trzech zespołach: Katalonia, Królewscy i FC Bobry. W imprezie zadebiutowało 3 nowych piłkarzy: Mateusz Skrzypczak (Królewscy) oraz Tomek Szydłowski i Mikołaj Brodziak (obaj FC Bobry). Każda z drużyn rozegrała sześć spotkań, które trwały 2 x 20 minut.

W składach zespołów przeważali chłopacy z Garzyna, ale nie zabrakło też młodych miłośników piłki nożnej z Krzemieniewa i Drobnina.

- Impreza jest stworzona przede wszystkim dla tych chłopaków, którzy na co dzień nie grają w klubach piłkarskich, a chętnie wzięliby udział w amatorskich zmaganiach, gdzie mogliby sprawdzić się z innymi rówieśnikami – mówi animator boiska Orlik w Garzynie.

Po dwóch miesiącach naprawdę pasjonujących meczów poznaliśmy najlepszą ekipę. Tytuł mistrzowski zdobyła tym razem drużyna Królewskich i to w ręce Patryka Cłapki, kapitana zespołu, powędrował zwycięski puchar. Drugie miejsce wywalczyła Katalonia, a trzecie FC Bobry, czyli zdobywcy pucharu w roku ubiegłym.

W rozgrywkach prowadzono klasyfikację strzelców, w której po raz drugi zwyciężył Kacper Maciołka z Bobrów, zdobywca 23 goli. Drugie miejsce przypadło Szymkowi Aleksandrzakowi z Królewskich (16 bramek), a trzecie Mateuszowi Skrzypczakowi (15 goli), również z ekipy Królewskich.

Ogółem w rozgrywkach padło 118 bramek, co dało średnią ponad 13 goli na mecz.

Oprócz nagrody rzeczowej dla najlepszego strzelca przyznano również nagrodę i wyróżnienie za zaangażowanie i koleżeńskość, którą otrzymał Patryk Bartkowiak (Katalonia).

Puchar dla najlepszej ekipy, medale dla wszystkich uczestników, a także słodkie upominki ufundowali Krystian Dutkiewicz i Damian Marciniak.

Bez wątpienia Mini Liga Młodzieżowa wpisała się na stałe w kalendarz imprez sportowych na Orliku w Garzynie. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Fotograficzne podsumowanie rozgrywek znajduje się na portalu www.leszno24.pl pod linkiem poniżej: